Path


Strona główna »  Artykuły »  Macrolane

Macrolane

Macrolane Jacek Jarliński Dr n. med. Specjalista chirurg plastyk

To nowa metoda powiększenia piersi polegająca na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w celu zwiększenia objętości, poprawy konturu oraz jędrności piersi.

Metoda MACROLANE została wprowadzona w Polsce na początku 2008 roku, na świecie była znana kilka miesięcy wcześniej. Gabinet Chirurgii Plastycznej AESTETICA prowadzony przez doktora Jacka Jarlińskiego był jedną z pierwszych klinik w Polsce, która proponowała swoim pacjentkom zabieg MACROLANE.

Pomysł wykorzystania preparatu kwasu hialuronowego w chirurgii plastycznej nie jest nowy. Od wielu lat podobne preparaty stosuje się z powodzeniem w zabiegach odmładzających twarzy – wykorzystując jego właściwości przywracania objętości tkanek twarzy (powiększenie ust, korekcja głębokich bruzd nosowo-wargowych, poprawa konturów twarzy). Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w tkankach człowieka. Ma on właściwość wiązania cząsteczek wody dzięki czemu zapewnia tkankom miękkim napięcie oraz objętość. Sztucznie zsyntezowane sieciowane preparaty kwasu hialuronowego pozwalają na bezpieczne wykorzystanie tych właściwości i poprawę objętości i jędrności skóry, poprzez odpowiednie podniesienie zwiotczałych tkanek miękkich.
Organizm ludzki posiada naturalny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego, powoduje on naturalną biodegradację i wchłonięcie preparatu po różnie długim czasie. Trwałość wypełnienia piersi preparatem MACROLANE to ok. 18 do 24 miesięcy.

Jak przeprowadza się zabieg powiększenia piersi preparatem MACROLANE?
Zabieg powiększenia piersi z wykorzystaniem preparatu MACROLANE jest zabiegiem mało inwazyjnym. Procedurę można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym i w sedacji, nie jest konieczna pełna narkoza. Po dokładnym zaplanowaniu zabiegu, dokonaniu odpowiednich pomiarów, dokonuje się drobnych nacięć skóry (ok. 0,5cm) w celu wprowadzenia kaniuli. Za pomocą kaniuli wprowadza się odpowiednią ilość preparatu pod gruczoł piersiowy oraz pod mięsień piersiowy powodując zwiększenie objętości piersi. W przypadku asymetrii piersi można zmniejszyć tę asymetrię podając różną objętość preparatu do obu piersi.
Po zabiegu i założeniu opatrunków pacjentka może wrócić do domu niemal od razu. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu wskazane jest ograniczenie wysiłku fizycznego i oszczędzający tryb życia, najczęściej jednak powrót do aktywności zawodowej następuje po 2-3 dniach.
Preparat MACROLANE nie zastępuje miejsca implantów piersiowych w chirurgii piersi – jest natomiast rozszerzeniem oferty dla pacjentek, jest umożliwieniem wyboru najlepszej dla nich metody powiększenia piersi.

Nie każda pacjentka jest dobrą kandydatką do tego zabiegu, ponieważ nie każda kobieta może liczyć na efekt zabiegu (powiększenie piersi), który spełni jej oczekiwania. Ilość wprowadzanego preparatu dobiera się indywidualnie w zależności od wielkości klatki piersiowej oraz stanu własnych piersi pacjentki, zazwyczaj jednak nie wprowadza się więcej niż 100-150ml preparatu do jednej piersi.

Korzyści wynikające z zastosowania metody MACROLANE:
1) BEZPIECZEŃSTWO
Jest to bezpieczna i krótka procedura, wykonywana w znieczuleniu miejscowym.
2) MAŁA INWAZYJNOŚĆ
Po zabiegu występują tylko niewielkie ślady po miejscach wprowadzenia kaniuli.
3) KRÓTKI CZAS REKONWALESCENCJI
Po zabiegu bardzo szybko można powrócić do normalnej aktywności zawodowej.

AESTETICA - Gabinet Chirurgii Plastycznej

ul. Żelazna 54 lokal 2 (róg placu Pereca)
53-429 Wrocław
woj. dolnośląskie